Статті

Мартиролог пам'яті бердянців

Мова йтиме про бердянців та мешканців нашого району, які в 20-і — 50-і роки минулого століття піддавались політичним репресіям з боку тогочасної влади. Мова йтиме про сотні і тисячі сімейних трагедій, про розстріли без війни.
Відомо, що вже на початку встановлення радянської влади повсюдно на підконтрольних територіях вводився репресивний режим, а фактично політичний терор. Він мав чітке антиселянське забарвлення. В той же час в більш скритній формі був направлений також проти нацменшин.

Детальніше...

 

Преференції аграрних розписок

Вже два роки в Україні впроваджується новий інструмент фінансування малих та середніх сільгоспвиробників за сприяння Проекту «Аграрні розписки в Україні», який реалізовує Міжнародна фінансова корпорація (IFC, Група Світового банку) у партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією. Йдеться про аграрні розписки. Ними вже можуть користуватися фермери восьми областей. Передбачається, що в майбутньому вони будуть поширені й на інші регіони.

Детальніше...

 

Проекти Української громади!

У виконкомі від національно-патріотичної громадськості Бердянська буде представлено комісії при виконкомі для попередньої оцінки два проекти до громадського бюдждету. У разі підтримки комісією 29 грудня наших проектів щодо встановлення біля міського Палацу культури пам`ятника Тарасу Григоровичу Шевченку і відкриття курсів з української мови для бердянців, - реалізація проектів у разі успішної попердньої оцінки відбуватиметься за рахунок громадського бюджету (бюджету участі) у м. Бердянськ у 2017 р.

Останнє оновлення (Середа, 28 грудня 2016, 14:39)

Детальніше...

 

Репресії в Бердянську 20-х — 50-х

Що ми знаємо про політичні репресії в СРСР, про події 70-ти — 95-ти річної давності. Фігурантів, так би мовити,тих подій уже нема в живих. Крім того, затримання та арешти проводились часто “під покровом ночі”, а ділитись із сусідами та знайомими про ці трагічні для сім'ї речі було незручно і,часто, непосильно. В статті мова йтиме про репресованих бердянців та мешканців нашого району. Дані, наведені тут, в більшості публікуються вперше. Нагадаю, що базу під репресії підвів засновник СРСР Володимир Ленін, який мотивував їх необхідністю “прискорити всесвітню революцію”. В подальшому цей державний терор продовжив Йосип Сталін.

Останнє оновлення (П'ятниця, 09 грудня 2016, 10:05)

Детальніше...

 

План реформ від Бальцеровича

Стратегічна група радників з підтримки реформ в Україні під керівництвом Лешека Бальцеровича і Івана Міклоша підготувала документ на 60 сторінок, який називається «Шлях до вирішальних реформ в Україні». Цей документ був переданий українській владі 15 вересня 2016 і  представленій авторами на прес конференції в Києві 6 жовтня 2016.

Останнє оновлення (Понеділок, 05 грудня 2016, 10:41)

Детальніше...

 

Імена, повернені із забуття

Мова йтиме про бердянців та мешканців нашого району, які в 20-і — 40-і роки минулого століття піддавались політичним репресіям з боку тогочасної влади. Відомо, що вже на початку встановлення радянської влади повсюдно на підконтрольних територіях вводився репресивний режим, а фактично політичний терор. Він мав чітке антиселянське забарвлення. В той же час в більш скритній формі був направлений також проти нацменшин.

Детальніше...

 

Печальная история кота...

4 октября этого года, около 13.00, во  дворе своей пятиэтажки по ул. Морской (бывш. Мазина) 21 в Бердянске во время прогулки был похищен и вывезен на автомобиле рыжий кот Мурчик.  И, как потом выяснилось, спустя буквально нескольких минут он оказался уже с перебитым позвоночником за целых четыре квартала от дома - на автостоянке у самого входа в городскую поликлинику на пересечении улиц Центральной (бывш. К. Маркса) и Победы.  Где вскоре  и скончался  в жутких муках.

Останнє оновлення (Понеділок, 31 жовтня 2016, 11:49)

Детальніше...

 

Про "Українську здобу"

В даний час "Українська здоба" — це торгівельна марка одного з перспективних підприємств хлібобулочних і кондитерських виробів Запорізької області, що зарекомендувала себе з найкращого боку, що динамічно розвивається. Відмінна якість продукції досягнута завдяки використанню високотехнологічного устаткування, кваліфікованому кадровому підбору персоналу і багатьом іншим якісним складовим.  Наше підприємство ТОВ "Контур" було організовано в лютому 1998 р. групою засновників, в яких було величезне бажання виробляти високоякісну продукцію.

Останнє оновлення (Вівторок, 09 серпня 2016, 11:10)

Детальніше...

 

Оновили кранове господарство

Бердянський морський торговельний порт поряд з перевиконанням виробничіх планів розширює свою матеріально-технічну базу. Наприкінці липня після тривалої морської подорожі до Бердянська прибули два портові крани. Ця подія є знаковою для підприємства, оскільки кранове господарство в Бердянському порту не оновлювалось близько 30 років. Зараз в Бердянському порту функціонує 37 кранів, переважна більшість з них –  19 - типу “Альбатрос”. Два нових портових крани також цього типу і прибули вони до Бердянська з порту Рєні, що на Дунаї.

Останнє оновлення (П'ятниця, 05 серпня 2016, 12:07)

Детальніше...

 
Більше статтей...
Жити по-українські

Наші партнери

Громадське радіо та ТБ