Свята

ІСТОРИЧНІ ВІХИ 2017

2017 у Державі Україні є роком наступних знаменних і вікопомних дат:

Детальніше...

 

МОГО СЕРЦЯ ДЕРЖАВА

22 січня – День Соборності України.
28 січня  – 25 років тому Верховна Рада України прийняла Постанову «Про Державний прапор України» (1992).
29 січня – День пам’яті Героїв Крут.

Детальніше...

 

Дорогі друзі, зі святом!

Прийміть щирі вітання зі святом Нового 2017 року! Нехай ці прекрасні зимові дні принесуть мир, спокій і злагоду, впевненість у майбутньому!
Дякуємо в першу чергу українським воїнам, які захищають сьогодні незалежність і суверенітет країни, демонструючи високу фаховість, самовідданість і патріотизм. Гордість за всіх Вас хлопці у серці кожного з нас.

Детальніше...

 

ДЕРЕВА МРІЮТЬ УВІ СНІ

1 грудня – 25 років тому відбувся Всеукраїнський загальнонаціональний референдум (1991р) – всенародне волевиявлення за державність України.

Останнє оновлення (Вівторок, 29 листопада 2016, 09:39)

Детальніше...

 

КИЛИМОМ СТЕЛИТЬ САДОМ ОСІНЬ

3 листопада – минає 110 років від дня народження Крушельницького Богдана Антоновича (1906-1937), економіста, педагога. Народився у м.Станіславі, нині Івано-Франківськ, у великій талановитій родині: батько Антін – письменник, педагог, був міністром освіти Української Народної Республіки; мати Марія – акторка, письменниця; сестра Володимира – лікар, публіцист, громадський діяч; брат Богдан – поет, драматург, графік; брат Тарас – письменник, перекладач; брат Остап – журналіст, дослідник кіно.

Останнє оновлення (Понеділок, 31 жовтня 2016, 11:46)

Детальніше...

 

КЛИЧУТЬ В ВИРІЙ ЖУРАВЛІ

2 жовтня – 110 років від дня народження Лозов’яги  Івана Павловича – Івана Багряного (1906-1963), поета, прозаїка, публіциста, політичного діяча. Народився у м.Охтирка, нині райцентр на Сумщині, рано розпочав трудову діяльність, з-за матеріальних нестатків не зміг довчитися у Київському художньому ін-ті. У опозиційному літоб’єднанні «Марс» зблизився з В.Підмогильним, Т.Осьмачкою, Г.Косинкою і ін. За поему «Ave Maria» та роман у віршах «Скелька» був звинувачений в оспівуванні «куркульської ідеології».

Останнє оновлення (П'ятниця, 30 вересня 2016, 08:14)

Детальніше...

 

ЛІ́́ТА БАБИНОГО НИТЬ

2 вересня – 160 років тому народився Левицький Володимир Лукич (1856-1938), письменник, літературознавець, правник, громадський діяч. Народився у с.Белзень, нині с.Гончарівка Золочівського р-ну Львівщини, освіту правника отримав у Львівському ун-ті, займався практикою за фахом, вів справи виключно українською мовою, уклав перший популярний юридичний довідник для селян «Руський праватор домовий».

Детальніше...

 

Бердянці святкували у Запоріжжі

Хода, присвячена Дню Незалежності України, відбулася в Запоріжжі зранку 24 серпня. Колона пройшла від площі Маяковського до Майдану Героїв. Людей до заходу долучилося чимало - від площі Маяковського колона простягнулася до бульвару Шеченка. Очолили ходу керівники міста та області. До заходу приєднались і представники національних товариств Бердянська (болгари, євреї) та "Української громади".

Останнє оновлення (Понеділок, 29 серпня 2016, 10:26)

Детальніше...

 

Скрябин Fest «ПроRock»

В рамках святкування 25-ї річниці Незалежності України 17 серпня о 17:00 на Приморській площі міста відбудеться культурно-мистецька акція та  фестиваль «Скрябин Fest «ПроRock», які присвячені вшануванню пам’яті співака-патріота Кузьми Скрябіна.
В рамках акції в парковій зоні з 17:00 буде працювати виставка художнього та декоративно-ужиткового мистецтва, яку підготували вихованці підліткового клубу «Сучасник», дитячої художньої школи, академії ремесел. Також буде працювати «Читальний зал», де всі охочі матимуть змогу почитати книги українською мовою на свіжому повітрі.

Детальніше...

 

В УКРАЇНІ СОНЯХИ ЦВІТУТЬ

5 серпня минає 150 років від дня народження Леонтовича Володимира Миколайовича (1866-1933), громадського та політичного діяча, письменника, мецената, правника, видавця. Народився у с.Оріхівка, нині Лубенського р-ну Полтавщини, освіту здобув у Московському ун-ті, займався сільським господарством, став земським діячем, членом культурно-просвітницької організації Стара Громада, співвидавцем першої щоденної української газети «Громадська думка».

Останнє оновлення (П'ятниця, 05 серпня 2016, 12:21)

Детальніше...

 

«Тарасове Запорожжя -2016»

Оргкомітет та ГО "Товариство «Просвіта» імені Тараса Григоровича Шевченка запрошують вас 22,23,24 липня 2016р.  взяти участь у Другому Шевченко-Фесті «Тарасове Запорожжя -2016» присвяченого сто сімдесятій третій річниці з дня перебування Тараса Шевченка на Запорожжі та острові Хортиця. Це знакова подія не тільки для мешканців нашого міста, але й в цілому для всього українства. Адже Тарас Шевченко  - як яскрава зірка, світить нам дороговказом на велике майбуття.

Останнє оновлення (П'ятниця, 15 липня 2016, 10:51)

Детальніше...

 

ДУХМЯНІ ЛИПИ ЦВІТУТЬ

1 липня  – минає 40 років з часу заснування Канадського інституту українських студій (1976) у м.Едмонтоні при Альбертському ун-ті, який веде науково-дослідну та видавничу діяльність про Україну і українську діаспору. У 1984-1993рр. закладом підготовлено п’ятитомне видання «Енциклопедії України» англійською. При установі діє Центр досліджень історії України ім. Петра Яцика, яким видано англомовну «Історію України-Руси» М. Грушевського. У різні часи очолювали заклад вчені українського походження, це Юрій Луцький, Богдан Кравченко, Омелян Пріцак і ін., наразі його директором є Володимир Кравченко, історіограф, історик – родом із м.Кам’янець-Подільського. В інституті діє ціла система заохочень для українських науковців, його вчені нині здійснюють викладацьку і наукову діяльність у багатьох вишах України.

Останнє оновлення (Понеділок, 04 липня 2016, 10:27)

Детальніше...

 
Жити по-українські

Наші партнери

Громадське радіо та ТБ