На сторожі рідного слова

Товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка є однією з найстаріших громадських організацій, яка відіграла вирішальну роль у збереженні української нації, протидіяла процесам денаціоналізації України, виступала за збереження її культури, мови та історії. У 2018 році планується на державному рівні відзначити 150 років діяльності товариства «Просвіта» в Україні.  Бердянську Просвіту з 2005 року очолює Пилипенко Володимир Федорович, який змінив Олександра Змієвського.
Почесним представником Товариства є учасник Другої світової війни, 95-річний Хоменко Олександр Омелянович. Бердянці знають і поважають Омеляновича за активну участь в роботі “Просвіти”… з самого початку її заснування в Бердянську ще у 1989 році, як “Товариства української мови”, та бажають і надалі займати активну життєву позицію, передавати свої знання, досвід, мудрість нинішнім поколінням.

У 2016 році заступник голови осередку «Просвіти» Олександр Змієвський написав книгу “Імена, повернені із забуття” про злочини тоталітарного режиму – політичні репресії. Це видання можна знайти і прочитати у бібліотеках міста Бердянська та району, в школах, в осередках національно-культурних товариств.

Ще раз дякуємо від міської влади і Бердянської громади автору Олександру Іларіоновичу Змієвському і меценату Віталію Никифоровичу Майбороді за видання книги.

Просвітяни міста мають свій друкований орган – Інтернет-газету ” Бердянська Просвіта “, де системно розміщуються матеріали на історичні теми, на теми культури, про іншу суспільну проблематику  - зайти можна за посиланням: https://proberdyansk.wordpress.com/.

Представники  «Просвіти» беруть активну участь у спільній організації всіх тематичних заходів з питань національно-патріотичного виховання громадян, які проходять у Бердянську. Більше 10 років в Бердянській «Просвіті» працюють: Іван Іванченко, Віталій Майборода, Володимир і Людмила Спартесні, Ігор Зубрицький, Віра Гончаренко, Олександр Мельников, Тетяна Катрич, Любов Оленич, Віра Халаїм, Володимир Лановейчик, Володимир Рибалко, Олена Нюкало, Олег Будяк, Степан Герилів і ін.

Основну увагу  у своїй діяльності просвітяни і надалі будуть приділяти питанням історії України, поверненню у суспільну свідомість величезних надбань української культури, відновленню україномовного культурного середовища у повсякденному житті.

Ігор Зубрицький, місто Бердянськ Запорізького краю

 
Как выбрать внешний диск. Внешний жесткий диск как выбрать самый подходящий. Какой внешний диск выбрать. Какой принтер выбрать. Какой выбрать лазерный принтер сегодня. Какой цветной принтер выбрать. Готовые программы на java. Изучаем java с нуля быстро. Как начать программировать на java. Бесплатные игры для планшетов android. Качественный samsung android планшет. Планшет android цена. Отдых в турции отели. Самый лучший отдых в турции. Отдых в турции отели цены. Wow дк гайд. Лучший wow фрост дк гайд. Wow дк танк гайд. Рабочие программы на языке python. Изучаем python с нуля. Язык python для начинающих. Бесплатые плагины для Joomla. Скачать joomla плагины бесплатно. Где скачать самые последние плагины на joomla.
Жити по-українські

Наші партнери

Громадське радіо та ТБ