Минуле - заради майбутнього

За сприяння керівництва Осипенківської сільської об′єднаної громади, з метою відзначення 100-річчя від початку Української революції 1917-21 років та Визвольної селянської війни, вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності, підвищення інтересу до історії України, в Осипенківському краєзнавчому музеї проведені такі акції:
Для особового складу частини ЗСУ, дислокованої на території Осипенківської сільської ОТГ (с.Новопетрівка), проведено екскурсію та музейний вечір «Шляхами повстанської звитяги приазовського степу». В ході заходу юнацтво, разом з бійцями ЗСУ на військовому меморіалі села вшанували пам`ять наших краян - захисників Вітчизни - які в минулому і в наш час полягли на полях битв за волю України. На братському похованні односельців - воїнів Революційної Повстанської армії України (махновців), які загинули в роки Української революції 1917 р. і Визвольної війни 1918-21 рр.., захищаючи наш край від російського вторгнення, священник Покровської церкви Київського патріархату в с.Осипенко о.Василій Турчак відслужив Панахиду.
17 березня у парковій зоні села біля військового меморіалу і в експозиції музею для відвідувачів музею  та учнів Осипенківської школи проведено тематичний музейний захід:«Демократичні традиції й героїко-культурна спадщина нашого народу», під час якого юнацтво дізналося про наших земляків - учасників народного державотвор чого руху, які стали на захист народжених в полум`ї Української революції і Визвольної війни демократичних завоювань, аби захис тити право на життя, свободу для прийдешніх поколінь.
Відвідувачі музею також мали змогу прослухати доповідь на тему: «Утворення Української Центральної Ради і революційні події весни 1917 року в історії українського державо творення», переглянути документальні фільми: «Невідома Україна. Нариси історії Вітчизни», експозицію: «У вирі революції і становлення української держави».
Завдяки сприянню сільського голови Осипенківської сільської об’єднаної територіальної громади В.І.Смаги, який надав транспорт для поїздки, аби вихованці юнацької краєзнавчої студії "Джерельце" при музеї, разом зі співробітниками музею прийняли участь в науково - практичній конференції «Національно-визвольні змагання 1917 року – перший досвід українського державотворення у ХХ столітті», присвяченій 100-річчю Української революції, яка відбулася 4 квітня, у ЗОШ № 1 м. Бердянська. На цей форум краєзнавців Бердянщини запросив Ігор Іванович Зубрицький, начальник Відділу внутрішньої політики, зв`язків з громадськістю, взаємодії з військовими частинами та учасниками АТО Бердянської міськради.
Музейники виступили із доповіддю про повстанський рух у Приазов'ї часів Української революції, і про значну роль у тих подіях громадськості й військово-політичних лідерів тодішньої Новоспасівської волості, яка територіально була близькою до сучасної Осипенківської сільської об`єднаної територіальної громади. А вихованці студії продекламували патріотичні вірші поета-земляка Володимира Сіренка, закликали молодь району приєднуватися до заходів з увічнення і вшанування подвигу наших земляків.
Завдяки цим заходам юнацтво неодмінно збереже пам'ять про героїчний досвід предківської культурної й історичної спадщини - з побудови в роки Української революції й Визвольної війни 1917-21рр., ефективної й справедливої влади “Вільних рад”, таку актуальну сьогодні, у час відбиття ворожої військової агресії в державі й побудови ефективної системи життєустрою й самоврядування у місцевих громадах, адже цю пам'ять і цей досвід оплачено ціною життів багатьох героїв, наших краян - раніше, і вже нині - у наші дні.
Тож колектив Осипенківського музею і студійці “Джерельця” щиро вдячні за підтримку керівництву Осипенківської сільської ОТГ, депутатам сільської ради й сподіваються, що й в майбутньому зможуть розраховувати на розуміння і допомогу, а нові молодіжні патріотичні й просвітницькі проекти, розроблені у межах громади, будуть успішно реалізовані.

Директор Осипенківського краєзнавчого музею                     Олег Будяк
Керівник краєзнавчої студії  “Джерельце” при музеї              Марія Турчак

 
Как выбрать внешний диск. Внешний жесткий диск как выбрать самый подходящий. Какой внешний диск выбрать. Какой принтер выбрать. Какой выбрать лазерный принтер сегодня. Какой цветной принтер выбрать. Готовые программы на java. Изучаем java с нуля быстро. Как начать программировать на java. Бесплатные игры для планшетов android. Качественный samsung android планшет. Планшет android цена. Отдых в турции отели. Самый лучший отдых в турции. Отдых в турции отели цены. Wow дк гайд. Лучший wow фрост дк гайд. Wow дк танк гайд. Рабочие программы на языке python. Изучаем python с нуля. Язык python для начинающих. Бесплатые плагины для Joomla. Скачать joomla плагины бесплатно. Где скачать самые последние плагины на joomla.
Жити по-українські

Наші партнери

Громадське радіо та ТБ