Як визнавали Центральну Раду

4 квітня 2017 року у зв’язку зі 100-річчям подій Української революції 1917–1921 років у ЗОШ № 1 за участю методиста відділу освіти Світлани Васильєвої, керівника міського методичного об'єднання вчителів історії Вікторії Некрасової, головного спеціаліста відділу внутрішньої політики, зв`язків з громадськістю, взаємодії з військовими частинами та учасниками АТО Ігоря Зубрицького, директора Осипенківського краєзнавчого музею Олега Будяка, голови міського громадського осередку Всеукраїнського товариства “Просвіта” Володимира Пилипенка відбулась науково-практична конференція.

Мета тематичного заходу - вшанування традицій боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі, творців національної державності, тисячолітньої історії державотворення нашого народу, визнання історичного значення подій, пов’язаних із визвольною боротьбою початку XX століття та утвердженням української державності у формі Української Народної Республіки, Української Держави і Західноукраїнської Народної Республіки, їх значення для відновлення Україною незалежності у 1991 році, утвердження історичної єдності земель, консолідації суспільства навколо ідеї національної державності, протидії російській агресії. У заході прийняли участь співробітники Осипенківського народного краєзнавчого музею (Осипенківська сільська об єднана громада Бердянського району) і вихованці юнацької краєзнавчої студії студії "Джерельце" при музеї, які розповіли про повстанський рух у Приазов`ї часів Української революції та продекламували патріотичні вірші поета-земляка Володимира Сіренка. У своїх тематичних виступах: Некрасова В.Л., Пилипенко В.Ф., Дімітров В.В., Фокіна С.А., Зубрицький І.І., Войникова О.С., Доценко К.О., Сагірова Т.Д., Курбіцька А.О. розповіли, що в ході революції український народ у перше в ХХ столітті створив суверенну національну державу, в якій були усі належні ознаки: територія, кордони, символи, органи влади, військо, гроші, мова.

Розбудовою Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки українці довели свій потенціал національного державотворення. Вперше після століть бездержавності відбулося об’єднання в одній соборній державі східних і західних українських земель. Досвід самостійної соборної України відіграв вирішальну роль у подальшій визвольній боротьбі українців. А як відбувалась українська революція у Бердянську: 29 жовтня 1917 року 103 депутати Бердянської ради (за ними стежив багатотисячний натовп) обговорювали петроградські події. Більшістю голосів було засуджено більшовицький переворот. На засіданнях ради у зв’язку з загостренням політичної кризи було вирішено створити в місті Тимчасовий революційний комітет із представників рад, міського й повітового самоврядування, центрального бюро профспілок, заводських комітетів і соціалістичних партій. Більшовики Бердянська, не отримавши більшості в радах 31 жовтня 1917 р., зібралися на загальні збори, де прийняли рішення про захоплення влади в місті. Але спроба більшовиків захопити владу в місті в жовтні – листопаді 1917 р. закінчилася поразкою.

10 грудня 1917 р. рішенням Бердянської міської думи було визнано Центральну Раду вищим органом влади в Україні. У всіх волостях Бердянського повіту було засуджено заколот більшовиків у Петрограді та визнано Центральну Раду. Влада більшовиків остаточно була встановлена силою в Бердянському повіті лише в січні 1918 р. при допомозі військ з більшовицьких російських військ. Здобутки революції та причини її поразки мають стати важливим уроком для сучасної України. У грудні 1917 року радянською Росією було розпочато збройну агресію проти молодої Української Народної Республіки, внаслідок якої на значній частині України було встановлено комуністичний тоталітарний режим, який здійснював політику державного терору, проводив політичні репресії, депортації та війни, організовував голодомори. Способи та методи, які застосовували більшовики 100 років тому, активно використовуються Росією у “гібрідній” війни проти України, під час анексії Криму, окупації окремих районів Донецької і Луганської областей. У нинішній війні з російським агресором за свободу і незалежність важливо не допустити прорахунків, які були 100 років тому та призвели до поразки української революції,- внутрішніх незгод за умов зовнішньої агресії.

Ігор Зубрицький

Дивитись світлини

 
Как выбрать внешний диск. Внешний жесткий диск как выбрать самый подходящий. Какой внешний диск выбрать. Какой принтер выбрать. Какой выбрать лазерный принтер сегодня. Какой цветной принтер выбрать. Готовые программы на java. Изучаем java с нуля быстро. Как начать программировать на java. Бесплатные игры для планшетов android. Качественный samsung android планшет. Планшет android цена. Отдых в турции отели. Самый лучший отдых в турции. Отдых в турции отели цены. Wow дк гайд. Лучший wow фрост дк гайд. Wow дк танк гайд. Рабочие программы на языке python. Изучаем python с нуля. Язык python для начинающих. Бесплатые плагины для Joomla. Скачать joomla плагины бесплатно. Где скачать самые последние плагины на joomla.
Жити по-українські

Наші партнери

Громадське радіо та ТБ