Проекти Української громади!

У виконкомі від національно-патріотичної громадськості Бердянська буде представлено комісії при виконкомі для попередньої оцінки два проекти до громадського бюдждету. У разі підтримки комісією 29 грудня наших проектів щодо встановлення біля міського Палацу культури пам`ятника Тарасу Григоровичу Шевченку і відкриття курсів з української мови для бердянців, - реалізація проектів у разі успішної попердньої оцінки відбуватиметься за рахунок громадського бюджету (бюджету участі) у м. Бердянськ у 2017 р.

Проект по встановленню памятника Т.Шевченку

У місті Бердянську із 100 тисячним населенням – немає жодного пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку. З нагоди державних свят: Дня незалежності України, Дня Соборності України, у річницю великому Кобзареві, нікуди громадськості спільно з Бердянською міською владою покласти квіти, нікуди повести учнів шкіл і вихованців дитячих садочків. „В своїй хаті – своя правда, і сила, і воля”, – заповідав великий Пророк. Наша хата – Бердянськ, Запорізький край і Україна. Тарасова Україна. Нам в ній жити довічно. Нам її захищати і розбудовувати.

Саме із творчості Т. Шевченка почалася доба національного відродження України і сьогодні у такий складний для України час, виконуючи державну національну програму національно-патріотичного виховання– просто необхідно мати у місті пам’ятник Кобзареві. Неможливо виховувати майбутніх патріотів держави без святого місця. Найкраще місце для пам`ятника Кобзарю — центральна площа перед міським Палацом культури ім. Т.Г.Шевченка.

Українська громада спільно з міською владою повинна виконати з честю Заповіт Кобзаря у сьогоднішній відповідальний час боротьби з агресором за волю, свободу і незалежність України. Російська військова агресія і окупація частини території України призвели до масштабного військового конфлікту на Сході країни, в якому вже загинуло більше 10 тис. громадян України. Мешканці всіх без винятку областей зі зброєю в руках відстоюють територіальну цілісність та державний суверенітет нашої Батьківщини. Пам’ятаємо історичний вислів Кобзаря в поемі «Кавказ”, який сьогодні наші воїни пишуть на бронежилетах перед боєм з російським агресором:
Борітеся – поборите, Вам Бог помагає!
За Вас правда, за Вас слава і воля святая!

Показати нашій державі, що Бердянськ, який увійшов у 7 найкращих міст України – це українське патріотичне місто, де його жителям є де відзначати великі державні свята: День незалежності України, День Соборності України, Шевченківсьі дні та вклонитися Кобзарю біля встановленого (маю надію) в 2017 році пам`ятника. Залишити новому, молодому поколінню бердянців історію становлення української нації в Бердянську з пам`ятником Кобзарю.
Збільшиться в рази кількість бердянців, для яких Тарас Шевченко також стане  символом української нації, її честі, неперевершеним джерелом українського патріотизму, який породжував і породжує національний патріотизм мільйонів українців, завдяки якому Україна вижила в неволі, утвердилася як незалежна країна і обов’язково переможе сьогодні агресора і окупанта.
Свою Україну любіть, любіть її во время люте,
В останню тяжкую минуту за неї господа моліть.

Проект про необхідність курсів української мови

Місто Бердянськ – є російськомовним, це результат багаторічної русифікаторської політики періоду перебування України під владою Російської імперії та СРСР. У ст. 10 Конституції України сказано – Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України. В Бердянську громадська організація “Українська громада” і тов. “Просвіта” спільно з міською владою проводять спільну важливу діяльність, спрямовану на підтримку та розвиток української мови на засадах суспільної єдності і злагоди; застосування державної мови органами місцевого самоврядування, в забезпеченні розвитку й функціювання української мови в усіх сферах суспільного життя міста Бердянська. Але нажаль для бажаючих вивчати українську мову відсутні навіть учбові курси.

Розвиток і вивчення, вдосконалення знань з української мови серед дорослого населення міста Бердянська і усіх бажаючих.

Поширення української мови у побуті, підвищення авторитету рідної мови серед населення через соціальну рекламу, надання можливості усім бажаючим підвищити та вдосконалити свої знання з української мови.    
Збільшиться в рази кількість бердянців, для яких  українська мова, як і державні символи: герб, прапор, гімн стануть насправді одним із ключових символів нашої державності, ядром національної та культурної ідентичності українців. Бердянці будуть більше любити і шанувати українську мову, нашу національну гордість і безцінний скарб. А це є наш великий обов’язок перед пам’яттю наших предків і перед майбутнім наших дітей і онуків!

Останнє оновлення (Середа, 28 грудня 2016, 14:39)

 
Жити по-українські

Наші партнери

Громадське радіо та ТБ