Отаман Калнишевський

Петро? Іванович Калнише?вський (~ 1690-1691, с. Пустовійтівка Лубенського полку, тепер Роменський район, Сумська область — † 12 листопада 1803, Соловецький монастир, Росія) — останній кошовий отаман Запорозької Січі у 1762 та 1765—1775 роках. Походив з української шляхти. На Січі, куди, за переказами, потрапив ще в дитячому віці, він пройшов шлях від джури до найвищих посад у Війську Запорозькому, 1760 — військ. суддя. 1762 його вперше обрано кошовим отаманом, але того ж року після зустрічі в Москві з царицею Катериною II усунутий з посади. У січні 1765 року всупереч царській волі старшина знову обрала його кошовим. Дбав про заселення запорозьких земель, сприяючи переселенню туди селян з Лівобережної України, Правобережної України й Слобідської України. Незважаючи на вимоги поміщиків, не видавав із володінь Січі втікачів. Вважав створення хуторів і зимівників засобом стримування наступу царизму на тер. Вольностей Війська Запорозького низового: 1770 там налічувалося 45 сіл та близько 4000 хуторів-зимівників. Коштом Калнишевського збудовано церкви: св. Трійці в с. Пустовійтівка, Покрови Пресвятої Богородиці в м. Ромни, Свято-Миколаївську в м. Сміла та ін.; придбано багато церковної літератури тощо.
 

Детальніше...

 

СВЯТО РІДНОЇ МОВИ (фото)

По-своєму, цікаво і оригінально відзначили ми, члени Бердянського міського об’єднання «Українська Громада», цьогорічний День писемності та мови. Ще на початку робочого дня завітали до кабінетів зав. методичним – міського відділу освіти Н. В. Скиртач (начальник відділу Н. П. Кондратюк), головного спеціаліста відділу організаційної роботи та внутрішньої політики виконкому І. І. Зубрицького,... начальника відділу дозволів на розміщення об’єктів управління економіки В. Я. Греба, головних спеціалістів управлінь та відділів виконкому Л. І. Акуленко, І. Л. Дідух, С. В. Рупчева, Т. М. Кондратьвої, І. В. Куртової і запропонували їм взяти участь у імпровізованому конкурсі на знання рідної мови. Це варто було бачити з яким хвилюванням, неприхованою гордістю, радістю, по-школярськи зворушливо (у доброму розумінні цього слова) міські чиновники декламували найулюбленіші поезії, співали пісні (і ми разом з ними)… А ще, отримавши в подарунок диск із українськими піснями та дипломи, вони щиро запрошували нас частіше організовувати щось подібне…

Детальніше...

 

УВАГА! Збір коштів

За ініціативи Бердянського міського об’єднання
«Українська громада» збираються кошти на встановлення пам’ятника  Тарасу Григоровичу Шевченку в місті Бердянськ

р/р 26002346622901 в АКІБ «УкрСиббанк»
м. Бердянськ МФО 351005 – для збору коштів на пам’ятник. ЄДРПОУ 37778777.

р/р 26003346622900 в АКІБ«УкрСиббанк»
м. Бердянськ МФО 351005 – поточний рахунок. ЄДРПОУ 37778777.

Контактний телефон 4-47-67. Дякуємо за підтримку!

Детальніше...

 

РОДЕ НАШ КРАСНИЙ

Факти, нотатки, роздуми та світлини з ІІ Всеукраїнського козацького фестивалю «Покрова на Хортиці». «Козацька слава по всім світі лине, Козацький дух ніколи не вмирав! Ні, ти не знаєш добре України, Коли на Запоріжжі не бував…». Цьогорічна «Покрова на Хортиці» вражала всім: розмахом дійства, кількістю учасників (своїх і гостей, глядачів і майстрів мистецтв), а найголовніше – добротою та щирістю, теплом і ласкою кожного, хто якимсь чином долучився до фестивалю. 

Його піком, звичайно, була п’ятниця, 14 жовтня, – свято Покрови Пресвятої Богородиці. А ще на сцені згадували День міста Запоріжжя і річницю його визволення від фашистських загарбників поважні господарі краю: голова Запорізької облдержадміністрації Б. Ф. Петров, перший заступник голови обласної ради О. О. Клепаков, мер Запоріжжя О. Ч. Сін, представники духовенства… Спочатку на майдані біля музею історії запорізького козацтва на території Національного заповідника «Хортиця» пройшла церемонія урочистого відкриття фестивалю, а в Січовій церкві Покрови Пресвятої Богородиці на території історико-культурного комплексу «Запорізька  Січ» – молебень, згодом – театралізоване видовище «Запорізька Січ – прабатьківська земле» з участю професійних та аматорських художніх колективів… Присутніх радували учасники ХV міжнародного фестивалю бойових мистецтв «Спас» святом «Лава на лаву», артисти ландшафтної вистави «Битва козацького часу», неповторні витвори майстрів народного мистецтва «Запорізькі обереги», майстер-класу народної творчості, торговельного містечка «Козацька торгова слобода», вітали та зацікавлювали представники певно з десятка національно-культурних товариств та громадських організацій області…  

Детальніше...

 

День Незалежності України

24 серпня у ЦКіМ «Софіт» за участю керуючого справами виконкому В.Чанишева, керівника громадської організації «Українська громада» Л.Подколзіна, голови осередку Всеукраїнського товариства «Просвіта» В.Пилипенка, депутатів міськради  відбулися урочисті збори і тематичний концерт з нагоди 20-й річниці Незалежності України. У заході взяли участь представники виконкому, освітяни міста, представники міських осередків партійних і громадських організацій. 

Серед присутніх були викладачі та студенти Бердянського державного педагогічного університету в українських вишиванках; керівники релігійних громад 7-ми конфесій (члени ради релігійних конфесій при міському голові). Також відбулась виставка українських рушників, вишиванок перед ЦКіД «Софіт»; урочисте внесення до концертної зали Державного Прапору України, привітання від імені міського голови з святом та нагородження представників Бердянської громади; зачитування ведучими привітань бердянцям зі святом від української діаспори з Канади та США; виступи з привітанням представників партійних і громадських організацій національно-патріотичного спрямування, спільна молитва «за незалежну Україну та об’єднання усіх у велику Христову сім’ю»; святковий концерт народної хорової капели «Промінь»; ансамблю  дитячого садка «Пізнайко»; танцювальних колективів ЦДЮТ.

Детальніше...

 
Купить новостройку с отделкой. Где купить однокомнатную квартиру в новостройке? Купить новостройку недорого. Оценка стоимости недвижимости. Какая рыночная оценка недвижимости? Принципы оценки недвижимости. Теплый пол своими руками. Как сделать теплый пол в доме. Монтаж водяного теплого пола. Не включается ноутбук. Скажите почему не включается ноутбук. Ноутбук включается и сразу выключается. Быстрый кредит наличными. Где быстро взять кредит без справок. Оформить быстрый кредит. Топ wow сервера. Где скачать последний клиент wow? Самый лучший сервера world of warcraft. Ленточная пилорама цена. Ленточная пилорама своими руками чертежи. Скачать чертежи ленточной пилорамы. Аренда квартир без посредников. Длительная аренда квартир без посредников и прочих. Аренда однокомнатной квартиры.

Жити по-українські

Наші партнери

Громадське радіо та ТБ