Нові патріотичні сайти

Бердянська "Просвіта" закликає до порозуміння в суспільстві. Національна ідея: “За компроміси, за єдність”, - вона повинна стати державотворчим чинником для всіх сущих в Україні, незалежно від етнічної та конфесійної приналежності. Товариство української мови запрошує до спільного пошуку цього шляху та взаємного спілкування на Інтернет-ресурсі proberdyansk.

Бердянське міське об'єднання "Українська громада" запрошує на сайт ukrgromada. 17 січня 2011 року в Бердянську була заснована громадська організація «Українська Громада». Відвідувачі сайту зможуть дізнатись про основні події в житті об’єднання за минулий рік, отримати інформацію про ініціативи, акції громади та свята, залучитись до громадської діяльності.

 

ВІХИ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ - ЛЮТИЙ

Газду пізнати по дворові,  а газдиню – по коморі
    
1 лютого – 170 років від дня народження Орловського Володимира Донатовича (1842-1914), живописця, академіка. Народився в Києві, за підтримки Т. Шевченка закінчив Петербурзьку академію мистецтв, де згодом став професором, академіком, вдосконалювався у Франції. Був співорганізатором Київського художнього училища. Перейнявши досвід барбізонців, один з перших українських митців почав розвивати тему національного пейзажу. Його пензлю належать такі шедеври: «Жнива», «Хати в літній день», «Березовий гай», «Село», «Вечір» і ін. Помер під час перебування в Італії, похований у Києві.

Детальніше...

 

Традиції та вірування на Водохреща

Йордана (або Ордана, Водохреща, Богоявлення) – третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке православні та греко-католицькі християни відзначають 19 січня. З ним пов'язують хрещення на Йордані Христа.
19 січня закінчувався дванадцятиденний період святок, а тому останній день цього періоду супроводжувався різними магічними діями та повір'ями.

У світоглядному плані Водохреща — це свято єднання людських душ і народження нових надій. Щороку, очищуючись освяченою водою, ми ніби заново народжуємося, залишаючи в минулому сварки, невдоволення і образи.

Детальніше...

 

Свято Василя та Маланки

Свято Маланки відмічають напередодні Нового року (31 грудня за старим стилем, 13 січня за новим), ще його називають Щедрим вечором, або Щедрою (Другою) кутею. Святом Василя називають Старий Новий рік і відмічають його 1 січня за старим стилем (14 за новим). На відміну від Святого вечора під час Щедрої вечері накривають багатий стіл, де переважають м'ясні страви. В деяких селах Вінниччини, навіть кров'янки, які є традиційною новорічною стравою, називають "маланками". Вдруге протягом зимових Святок готують кутю. Випікають і спеціальні хліби "Маланку" та "Василя".
Як тільки жінка замішувала діжу для випікання обрядового новорічного хліба, не миючи рук від тіста, вона йшла разом з чоловіком лякати дерева, котрі погано родять. Чоловік ніс сокиру, або палицю, жінка перевесла, зроблені із дідуха (соломи, що лежала на долівці від Святого вечора).

Детальніше...

 

Новий рік - до весни відлік

3 січня – 95 років від дня народження Митропольського Юрія Олексійовича (1917-2008), вченого в галузі математичної фізики, академіка. Народився в с. Чернишівка на Полтавщині, освіту здобув у Київському державному ун-ті ім. Т. Шевченка. З 1943 р. учасник війни – командир загону артилерійської розвідки. Протягом майже 30 років очолював Інститут математики НАН України, написав понад 750 наукових праць, отримав фундаментальні  здобутки в галузі нелінійної механіки. Результат педагогічної діяльності вченого – 25 докторів наук і 100 кандидатів фізико-математичних наук. В 2007 р. отримав високе звання Герой України.

5 січня – 180 років тому народився  Імшенецький Василь Григорович (1832-1892), вчений-математик, механік. Народився у м. Іжевську (РФ), походить із старовинного козацького роду, старшини (батько Імшенецький Г.В. із с. Киріївки Сосницького повіту Чернігівської губернії, військовий лікар), освіту здобув у Казанському ун-ті, вчителював, вдосконалював освіту у Парижі, де отримав ступінь магістра. З 1873 р. працював у Харківському ун-ті, став професором, а з 1879 р. – академіком Петербурзької академії наук. Написав низку видатних праць, серед них  «Про функції Я. Бернуллі».

Детальніше...

 
Как выбрать внешний диск. Внешний жесткий диск как выбрать самый подходящий. Какой внешний диск выбрать. Какой принтер выбрать. Какой выбрать лазерный принтер сегодня. Какой цветной принтер выбрать. Готовые программы на java. Изучаем java с нуля быстро. Как начать программировать на java. Бесплатные игры для планшетов android. Качественный samsung android планшет. Планшет android цена. Отдых в турции отели. Самый лучший отдых в турции. Отдых в турции отели цены. Wow дк гайд. Лучший wow фрост дк гайд. Wow дк танк гайд. Рабочие программы на языке python. Изучаем python с нуля. Язык python для начинающих. Бесплатые плагины для Joomla. Скачать joomla плагины бесплатно. Где скачать самые последние плагины на joomla.
Жити по-українські

Наші партнери

Громадське радіо та ТБ