Свята пісні та гумору

Продовжується співпраця соціального проекту Леоніда Подколзіна з Центром дитячої та юнацької творчості у проведенні заходів до 20-ї річниці незалежності України. Відбулась презентація проекту громадського об'єднання "Українська громада" у рамках фестивалю української народної пісні "Кобза" та міського театрального фестивалю “Посмішка”. У фестивалі взяли участь школярі міста та вихованці позашкільних навчальних закладів.

Метою заходів є популяризація української народної пісні, естетичне виховання підлітків за допомогою пісенної творчості та творів українських письменників-гумористів. 2011 р. – ювілейний рік для України. Виповнюється 20 років з дня проголошення Незалежності. З нагоди цієї дати Центр дитячо-юнацької творчості при підтримці міського відділу освіти реалізує проект “Ювілей моєї Батьківщини”. Метою проекту є формування свідомого громадянина на засадах національних цінностей і патріотизму, розвиток моральних почуттів і відповідної поведінки: любов до України та до своєї малої батьківщини.

 

«Укргромада» провела зібрання

Відбулись перші загальні збори нового громадського об’єднання «Українська громада». Головне питання, яке розглядалось присутніми на зібранні була підготовка до святкування 20-ї річниці Незалежності України та проведення відповідних заходів. Також окрім затвердження обов’язкових статутних питань, члени громади започаткували нову традицію. Журналіст Степан Герилів зробив перший внесок до громадської бібліотеки.

Відтепер усі бажаючі зможуть прочитати найкращі твори сучасної української літератури. Принесіть до «Української громади» свою книгу та візьміть на обмін будь яку книгу з громадської бібліотеки. Приєднуйтесь до лав активних читачів! Що стосується зборів, слід згадати про обрання членів Президії об’єднання. До неї увійшли представники БДПУ Софія Філоненко та Степан Герилів, редактор Бердянської Інтернет-газети INFO Андрій Чепрасова, завідувач сектору роботи з громадськістю виконкому Ігор Зубрицький, а також підприємець Леонід Подколзін, якого було обрано Головою Президії.

 

Диск «Співуча країна»

17 січня 2011 року в Бердянську була заснована нова громадська організація «Українська Громада». Одне із головних завдань об’єднання – гідне відзначення 200-річного ювілею Тараса Григоровича Шевченка, який наша держава святкуватиме у 2014 році. «Українська Громада» виступила з ініціативою встановлення пам’ятника Кобзареві у центрі міста і присвоєння Міському палацу культури імені Тараса Шевченка.

А вже зараз Бердянське міське об’єднання «Українська Громада» розтиражувало збірку українських пісень «Співуча країна». Компакт-диск було підготовлено соціальним проектом «Захистимо наших дітей разом» та громадською організацією «КМБ». Серед музичних творів, що увійшли до збірки, народні українські пісні, гімни та марші, а також сучасна музика. Тираж диску було безкоштовно розповсюджено серед членів «Української Громади», методистів міських шкіл та в централізованій бібліотечній системі Бердянська.

 

Літературна вечорниця

25 лютого, у день 140 роковин Лесі Українки, Бердянське міське об’єднання «Українська Громада» запросила усіх бажаючих на оригінальні українські вечорниці. І не просто вечорниці, а тематичні – присвячені ювілеєві славної поетки. Господарями вечора були Леонід Подколзін (відомий в Бердянську підприємець) та  Наталія Скиртач (завідувачка методичним кабінетом міського відділу освіти).

Організатори заходу щиро, хазяйновито, припрошували присутніх пригощатися смакотами від «Української здоби» і поринути в чарівний світ поезій та ліричних героїв драматичних творів Лесі Українки. А усе дійство артистично продемонстрували учні Бердянської ЗОШ №16, студенти Інституту філології та соціальних комунікацій Бердянського ДПУ і відома вже, напевно, усім університетська хорова академічна капела «Промінь»… На екрані – відеоматеріали  про Лесю, на імпровізованій сцені – читці та юні артисти, а в серці кожного – щира подяка за більш як годинне задоволення…

Степан Герилів

 

Укргромада святкує Різдво

На другий день Різдва в Бердянську відгуляли святкові вечорниці – з народними піснями, різдвяними колядками та пригощаннями. Святкове дійство відбулось 8 січня в рамках соціального проекту «Разом ми можемо більше». Господарями вечора були підприємець Леонід Подколзін та представниця міського відділу освіти Наталя Скіртач. Театралізовану виставу для присутніх підготували вихованці Вікторії Шеремет (16 школа).

Артисти з хорової капели «Промінь» (керівник Іван Іванченко) розважали гостей заходу різдвяними співанками та створювали святковий настрій вечорниць. Усіх, хто прийшов на дійство пригощали випічкою від торговельної марки «Українська здоба». Особливого забарвлення додали вечорницям виступи дітей, які для цього заходу підготували колядки та українські пісні. До слова, публіку складали люди різного віку. Закінчились гуляння добре знайомими композиціями, які артисти заспівали разом з присутніми. Завдяки гарному задуму в залі вільних місць не було, захід відвідало більше 50 бердянців.

 
Жити по-українські

Наші партнери

Громадське радіо та ТБ