Традиції та вірування на Водохреща

Йордана (або Ордана, Водохреща, Богоявлення) – третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке православні та греко-католицькі християни відзначають 19 січня. З ним пов'язують хрещення на Йордані Христа.
19 січня закінчувався дванадцятиденний період святок, а тому останній день цього періоду супроводжувався різними магічними діями та повір'ями.

У світоглядному плані Водохреща — це свято єднання людських душ і народження нових надій. Щороку, очищуючись освяченою водою, ми ніби заново народжуємося, залишаючи в минулому сварки, невдоволення і образи.

Детальніше...

 

Свято Василя та Маланки

Свято Маланки відмічають напередодні Нового року (31 грудня за старим стилем, 13 січня за новим), ще його називають Щедрим вечором, або Щедрою (Другою) кутею. Святом Василя називають Старий Новий рік і відмічають його 1 січня за старим стилем (14 за новим). На відміну від Святого вечора під час Щедрої вечері накривають багатий стіл, де переважають м'ясні страви. В деяких селах Вінниччини, навіть кров'янки, які є традиційною новорічною стравою, називають "маланками". Вдруге протягом зимових Святок готують кутю. Випікають і спеціальні хліби "Маланку" та "Василя".
Як тільки жінка замішувала діжу для випікання обрядового новорічного хліба, не миючи рук від тіста, вона йшла разом з чоловіком лякати дерева, котрі погано родять. Чоловік ніс сокиру, або палицю, жінка перевесла, зроблені із дідуха (соломи, що лежала на долівці від Святого вечора).

Детальніше...

 

Новий рік - до весни відлік

3 січня – 95 років від дня народження Митропольського Юрія Олексійовича (1917-2008), вченого в галузі математичної фізики, академіка. Народився в с. Чернишівка на Полтавщині, освіту здобув у Київському державному ун-ті ім. Т. Шевченка. З 1943 р. учасник війни – командир загону артилерійської розвідки. Протягом майже 30 років очолював Інститут математики НАН України, написав понад 750 наукових праць, отримав фундаментальні  здобутки в галузі нелінійної механіки. Результат педагогічної діяльності вченого – 25 докторів наук і 100 кандидатів фізико-математичних наук. В 2007 р. отримав високе звання Герой України.

5 січня – 180 років тому народився  Імшенецький Василь Григорович (1832-1892), вчений-математик, механік. Народився у м. Іжевську (РФ), походить із старовинного козацького роду, старшини (батько Імшенецький Г.В. із с. Киріївки Сосницького повіту Чернігівської губернії, військовий лікар), освіту здобув у Казанському ун-ті, вчителював, вдосконалював освіту у Парижі, де отримав ступінь магістра. З 1873 р. працював у Харківському ун-ті, став професором, а з 1879 р. – академіком Петербурзької академії наук. Написав низку видатних праць, серед них  «Про функції Я. Бернуллі».

Детальніше...

 

Шановні друзі, зі святами Вас!

Щиро вітаю Вас з Новим 2012 роком та Різдвом Христовим!
Нехай Новий 2012 рік принесе Вам тільки добробут, благополуччя, родинне тепло, злагоду, щирих друзів,шани та любові від рідних і близьких Вам людей, щасливих та яскравих подій! Вдячний Вам за розуміння та підтримку, вчасну допомогу і активну взаємодію.
Бажаю Вам і надалі бути мудрою, енергійною людиною, завжди зберігати свою добру вдачу та інтелігентність!
Хай цей рік дасть Вам сили  та наснаги для реалізації всіх планів, проектів та благодійних справ; міцного
здоров’я Вам і Вашій родині! Бажаю щоб і у новому році Вас не залишала Віра, завжди підтримувала Надія, допомагала Любов, а на шляху до нових звершень дорогу Вам освітлювала яскрава Різдвяна Зірка!

З  повагою та найщирішими побажаннями І.Зубрицький (відділ організаційної роботи та внутрішньої політики Бердянського міськвиконкому)

 

Свято у бердянському притулку

В зимовий день, 19 грудня, коли всі діти чекають на подарунки за те, що цілий рік були слухняними, Микола Чудотворець допомагає дорослим створити дітлахам зимову казку. Так і Бердянське міське об’єднання «Українська громада» завітало до бердянського притулку, де зараз знаходяться 17 діток віком від 3 до 18 років, які потрапили сюди за складних життєвих обставин.
Привітавши вихованців притулку та вручивши їм солодкі подарунки всі присутні з радістю подивилися святкову виставу, яку підготували діти. Почуття радості і схвилювання переповнювало маленькі, щирі серця і за святковою програмою можна було побачити будні цих дітей. Бо проживають вони в цьому тимчасовому домі від 3 місяців до року, але за словами директора, Василя Павловича Козловського, цей дім стає для них рідним, бо вже дорослими, вони повертаються провідати і привітати своїх вихователів, вже зі своїми дітьми.
 

Детальніше...

 
Как правильно класть плитку. Как класть плитку на стену быстро. Класть плитку своими руками. Как выбрать ламинат для квартиры. Какой лучше выбрать ламинат сегодня. Какого цвета выбрать ламинат. Как правильно клеить обои. Как клеить обои на потолок вертикально. Как правильно клеить углы обоями. Интересные самоделки своими руками. Качественные самоделки своими руками фото. Самоделки для дома своими руками. Как сделать потолок в доме. Чем лучше утеплить потолок дома на сегодняшний день. Утепление потолка дома своими руками. Бизнес идеи с минимальными вложениями. Успешные идеи малого бизнеса с нуля. Прибыльные бизнес идеи. Как сделать мебель своими руками. Сделать деревянная мебель своими руками. Сделать мебель своими руками видео. Опалубка для фундамента. Как сделать опалубку для фундамента быстро. Опалубка для фундамента купить.

Жити по-українські

Наші партнери

Громадське радіо та ТБ