ВЕСНА ІДЕ – КРАСУ НЕСЕ...

2 березня – 130 років від дня народження Тесленка Архипа Юхимовича (1882-1911), письменника. Народився в с. Харківці Лохвицького повіту на Полтавщині, навчався у Харківецькій церковній учительській школі, звідки був виключений за «вільнодумство». В 1905 р. за участь у селянських заворушеннях двічі ув’язнювався і, врешті, висланий у В’ятську губернію. Творчість розпочав з поезії російською, потім перейшов на рідну українську мову і писав оповідання в традиції української класики. Твори присвячені нужденному, безправному  життю селянства за царату: «Нема матусі», «Поганяй до ями», «За пашпортом» - викривав служителів православ’я, яким  чужі інтереси українського народу: «Любов до ближнього», «У схимника» - а також тюремні оповідання з власного досвіду. Після повернення з заслання, виснажений арештами, хворобою на сухоти, письменник невдовзі помер у віці 29 років.     

Детальніше...

 

Масляна, Масляна, яка ти мала.

Масляна (Масниці, Масляниця, сирна неділя) - давньослов'янське свято на честь весняного пробудження природи. Християнська церква включила Масляну у свій календар: масляний тиждень напередодні Великого посту (кінець лютого - початок березня за старим стилем), проте вона так і не набула релігійного змісту. На Україні Масляна не мала такого широкого розмаху, як, приміром, у центрально-россійських областях. Але й тут дорослі та молодь катились на конях, ходили в гості, влаштовували банкети у складчину. В деяких місцевостях Масляну зображувала заміжня жінка, яку під жарти возили на санчатах односельці. Широке розповсюдження мав звичай колодки (колодія) відомий у кількох варіантах. Наприклад, розігрували народження і поховання дерев'яної ляльки (колодки) - відгомін давнього ритуалу знищення опудала Зими. Найчастіше ж колодку у вигляді поліна, качалки, стрічки, хустки, квітки тощо чіпляли парубкам і дівчатам як символічне покарання за те, що вони не взяли шлюб минулого року, а ті відкуповувалися грішми або могоричем.

Детальніше...

 

Міжнародний день рідної мови

21 лютого 2012 року з 13.00 до 14.30 годин у Центрі культури і мистецтв за адресою: Шаумяна, 2 (мікрорайон «Азмол») відбудеться традиційне святкування Міжнародного дня рідної мови.  У програмі: презентація та виставки національно-культурних товариств міста, професійні номери художньої самодіяльності у виконанні творчих зірок Бердянська. Організатори: Гімназія № 3 «Сузір’я», виконавчий комітет Бердянської міської ради, відділ освіти, відділ культури. Захід відбудеться відповідно до плану діяльності ради при міському голові з міжнаціональних питань та розвитку культур національних товариств у 2012 році та з метою поширення принципів толерантності, взаєморозуміння, поглиблення міжкультурного та міжрелігійного діалогу, належного забезпечення етнокультурних та соціальних прав і потреб представників національних товариств.

Детальніше...

 

Готуємось до річниці Шевченка

Зважаючи на заклик Президента України Януковича В.Ф. до вшанування пам’яті Тараса Григоровича Шевченка, генія, поета і художника пропонуємо перелік наступних дій:
• Розгляд питання щодо святкування в нашому місті 200-ї річниці з дня народження Шевченка Т.Г. в березні 2014 р.
• Визначення місця можливого розташування пам’ятника Шевченко Т. Г. - площа перед Центром дитячої та юнацької творчості.
• Організація і проведення акції по збору грошей громади на встановлення пам`ятника Шевченко Т. Г. 
• Проведення громадських слухань: святкові заходи, місце встановлення пам`ятника Шевченко Т.Г.
• Фінансування послуг та робіт щодо перевезення та  встановлення пам`ятника Шевченко Т.Г.
• Березень 2014 року – святкові заходи та відкриття пам`ятника Шевченко Т.Г.

Збір коштів

 

Нові патріотичні сайти

Бердянська "Просвіта" закликає до порозуміння в суспільстві. Національна ідея: “За компроміси, за єдність”, - вона повинна стати державотворчим чинником для всіх сущих в Україні, незалежно від етнічної та конфесійної приналежності. Товариство української мови запрошує до спільного пошуку цього шляху та взаємного спілкування на Інтернет-ресурсі proberdyansk.

Бердянське міське об'єднання "Українська громада" запрошує на сайт ukrgromada. 17 січня 2011 року в Бердянську була заснована громадська організація «Українська Громада». Відвідувачі сайту зможуть дізнатись про основні події в житті об’єднання за минулий рік, отримати інформацію про ініціативи, акції громади та свята, залучитись до громадської діяльності.

 
Снять квартиру посуточно. Быстро снять посуточно квартиру в казани. Снять однокомнатную квартиру посуточно. Помощь в получении ипотеки. Удобное получение ипотеки в сбербанке. Что нужно для получения ипотеки. Отопление частного дома. Как сделать отопление частный дом схема. Частный дом монтаж отопления. Восстановление жесткого диска. Быстрое восстановление информации с жесткого диска. Восстановление данных жесткого диска программа. Кредит с плохой историей. Быстрые кредиты онлайн с плохой историей. Срочный кредит с плохой историей. В какой сервер играть в WOW. Топ world of warcraft серверы. Wow серверы pandaria. Круглопалочный станок чертежи. Круглопалочный станок купить дешево. Самодельный круглопалочный станок. Кредит на покупку квартиры. На долго взять кредит на квартиру. Кредит на покупку квартиры.

Жити по-українські

Наші партнери

Громадське радіо та ТБ