ДОЩ У МАЮ – ХЛІБ У СІМ’Ю

5 травня – 130 років від дня народження Білецького Леоніда Тимофійовича (1882-1955), літературознавця, доктора філології, Президента Української вільної академії наук. Народився в с. Листвинівка  (нині Народицького р-ну Житомирської обл.) Закінчив Київський ун-т, де був залишений для підготовки до професорського звання. В 1918 р. у період існування Української Народної Республіки викладав у Кам’янець-Подільському Державному Українському ун-ті, після – в Українському таємному ун-ті у Львові. З 1949 р. постійно проживав у Вінніпезі в Канаді, де був головою культурно-освітницької ради Комітету українців Канади. Здійснив видання творів Т. Шевченка в чотирьох томах, став дійсним членом  Слов’янського ін-ту у Празі. Він автор праць: «Історія української літератури», «Віруючий Шевченко», «Дмитро Дорошенко» та ін. , уклав підручники «Перша читанка», «Рідне слово».        

Детальніше...

 

Садок вишневий коло хати

Садок вишневий коло хати,
Хрущі над вишнями гудуть,
Плугатарі з плугами йдуть,
Співають ідучи дівчата,
А матері вечерять ждуть.

Сем'я вечеря коло хати,
Вечірня зіронька встає.
Дочка вечерять подає,
А мати хоче научати,
Так соловейко не дає.

Поклала мати коло хати
Маленьких діточок своїх;
Сама заснула коло їх.
Затихло все, тілько дівчата
Та соловейко не затих.

Детальніше...

 

Відкрито патріотичний Центр

У приміщенні Бердянського медичного коледжу створено Центр національно-патріотичного виховання та формування здорового способу життя громадян міста Бердянська «Лінія життя». Його урочисте відкриття відбулось на минулому тижні за участю викладачів та студентів медичного коледжу та представників відділу організаційної роботи та внутрішньої політики виконавчого комітету Бердянської міської ради.
Центр створений на громадських засадах, з метою подальшого розвитку та вдосконалення системи національно-патріотичного виховання, формування здорового способу життя громадян міста Бердянська, залучення мешканців міста до вивчення історії Бердянська, Запорізького краю та України, шанобливого ставлення до історичної спадщини, традицій та історії козацтва, української мови, звичаїв та культури українського народу шляхом проведення просвітницьких заходів.

Детальніше...

 

Відозва до Громадян України

Закликаємо, уклінно прохаємо всіх Вас своє подальше земне життя, його багатогранний і неповторний прояв, невідлучно пов’язати з мовою рідної землі – українською, історія якої сягає глибини тисячоліть, – мовою надзвичайно багатою, висококультурною, чистою від скверни. Це єдиний шлях до подальшого найповнішого збагнення української світоглядності, культури… культури, яка є одною із взірцевих у світі, це єдина путь до її найповнішого ствердження на своїй землі. Наші предки жертовно плекали українське в умовах багатовікового гноблення, утисків, заборон рідного слова. Агресивні відсталі чужинці-загарбники, урешті, відверто вигублюючи український народ, нищили, ошельмовували і його рідне слово… заради свого ницього вивищення. Тому за московського царату нашій гарній мові було накинуто ярлик «мужицької», в кращому випадку – селянської, а за кремлівського так зв. більшовизму і їх витвору: колгоспного кріпацтва – ще й «колгоспної», тобто представлено буцімто відсталою, як самі колгоспи, витіснено з міста, виходить – закріпачено, ув’язнено на селі разом з селянами.

Детальніше...

 

Підтримка громадських ініціатив

Проект «Об'єднуємося заради реформ!» (UNITER) разом із Фондом Східна Європа оголошує прийом заявок на конкурс "Парламентські вибори 2012 року в Україні: підтримка громадських ініціатив". Цей конкурс проводиться в рамках проекту "Об'єднуємося заради реформ!"
(UNITER), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується організацією ПАКТ.

Детальніше...

 
Как правильно класть плитку. Как класть плитку на стену быстро. Класть плитку своими руками. Как выбрать ламинат для квартиры. Какой лучше выбрать ламинат сегодня. Какого цвета выбрать ламинат. Как правильно клеить обои. Как клеить обои на потолок вертикально. Как правильно клеить углы обоями. Интересные самоделки своими руками. Качественные самоделки своими руками фото. Самоделки для дома своими руками. Как сделать потолок в доме. Чем лучше утеплить потолок дома на сегодняшний день. Утепление потолка дома своими руками. Бизнес идеи с минимальными вложениями. Успешные идеи малого бизнеса с нуля. Прибыльные бизнес идеи. Как сделать мебель своими руками. Сделать деревянная мебель своими руками. Сделать мебель своими руками видео. Опалубка для фундамента. Как сделать опалубку для фундамента быстро. Опалубка для фундамента купить.

Жити по-українські

Наші партнери

Громадське радіо та ТБ